Sofia Innovation Hackathon 2017

Отворена е регистрацията за Sofia Innovation Hackathon

Събитието Академия за иновации за студенти се организира от Innovation Starter, стейкхолдър на eSkills For Future

За четвърта поредна година Innovation Starter, стейкхолдър на eSkills For Future организират безплатна Академия за иновации за студенти.

Събитието се провежда в партньорство с водещите университети в страната и с институционалната подкрепа на Европейската комисия в България и Столична община.

Проектът ще се реализира отново под формата на 24-часов Sofia Innovation Hackathon. Надпреварата е с награден фонд от 10 000 лв. за отбора студенти с най-креативна и приложима идея, предоставен от Mastercard България. Предвидено е и посещение в Брюксел за отбора-победител, осигурено с институционалната подкрепа на Европейската комисия в България.

През 2017 г. в събитието ще участват студенти от Нов български университет (НБУ), СУ „Св. Климент Охридски“ (СУ), Технически университет София (ТУ София), Университет за национално и световно стопанство (УНСС), Американски университет Благоевград (АУБГ), Софтуерен университет (СофтУни) и други.

Отборите следва да са екипи до 5 души.

Регистрацията на участници в хакатона вече е отворена на сайта на Innovation Starter и ще е активна до средата на месец май.

В рамките на Академия за иновации 2017, студентите, ще имат възможността да разработват и презентират сами свои решения в 3 категории:

  • Дигитална среда
  • Продукти и услуги на бъдещето
  • Брандинг (конкуренти предимства) на София-град

Младежите ще могат да разработят свои идеи и решения под формата на 15-минутни презентации и демо версии на продукти и услуги във всяка една от категориите.

На 30 и 31 май всеки отбор ще има възможност да работи 24 часа под менторството на журито и членове на екипа на Innovation Starter.

На 31 май от 14.00 ч., при открити врати ще започнат презентациите и журирането за тях. В състава на журито са 21 души. Стед тях  Малина Едрева, председател на постоянната „Комисия по образование, култура, наука и културно многообразие“ към Столичен общински съвет, Бойко Благоев, ръководител отдел „Информация и комуникация“ към Европейската комисия в България. Оценки на проектите ще дават още Анна-Мари Виламовска, представител на България в Борда за Дигитално Предприемачество към ЕК и Весела Калъчева, изпълнителен директор на БАИТ.

Голямата награда за отбора победител през 2017 г. е 10 000 лв. и посещение в Брюксел. Още две идеи, ще бъдат отличени със специални предметни и парични награди от партньори на Академия за иновации.

Паралелно с хакатона всички други студенти, ще имат възможността да слушат безплатно лекции по темите иновации и креативност в градска среда. Презентациите ще са водени от водещи международни и български експерти.