Стартира безплатен онлайн курс по дигитални умения за учители. Това съобщават създателите на обучението списание „Българска наука“.
Курсът е създаден от екипа на списанието в резултат на хилядите запитвания на преподаватели от цялата страна как медията може да улесни работата им.
За кого е курсът
Обучението е подходящо за всеки учител от системата на средното образование. Желаещите ще навляват в света на онлайн преподаването и ще разширят своите дигитални умения. Макар и насочен към учители от средните училища, голяма част от съдържанието в него е приложимо и за висши учебни заведения.
Курсът е автоматичен и независимо кога се запишете, ще преминете през всяка една част от него. Участниците в него ще получават на всеки три дни нова информация по имейл и задачи, които да изпълнят.
Темите в онлайн обучението
Обучението се състои от 4 модула, разпределени в 11 теми. Насоките представят информация за различни въпроси в синтезиран вид. Сред тях са например:
- Как учителите могат да ползват безплатно 30 гигабайта пространство на платформата на „Българска наука“, за да улеснят работата си, като използват свой личен Gmail акаунт на TqhnotoIme@nauka.bg;
- Детайлно обяснение за ползите от Google Drive и практическото му приложение в реална учебна среда;
- Онлайн задачи и домашни като стимул за дигиталните познания и по-високата ангажираност на учениците;
- Социалните медии като полезна част от учебния процес с фокус върху Facebook, Instagram и YouTube;
- Допълнителни идеи за ангажиране на учениците в глобалната мрежа.
В същото време курсът цели да намали дистанцията между науката и учениците. Това става възможно с над 5 000 материала от различни сфери на науката. С тях преподавателите могат да обогатят практическите знания на своите възпитаници и да ги ангажират активно в учебния процес.
„Българският учител е много натоварен и не може да очакваме от него да му остава свободно време, за да следи и последните тенденции в онлайн образованието. От друга страна четенето на статии в интернет и гледането на видеа в YouTube не е достатъчно, за да навлезе пълноценно в темата. Ето защо решихме да улесним работата му, като му предложим синтезирана информация, до която да има достъп по всяко време и която може да приложи на практика още утре“.
Това казва Петър Теодосиев, основател на сп. „Българска наука“.
Списание „Българска наука“
Списание „Българска наука” излиза всеки месец и се разпространява безплатно в интернет, защото знанието трябва да е достъпно за всички. Издава се от сдружение „Форум наука” по инициатива на Петър Теодосиев, известен на широката публика като един от основните комуникатори на науката в България.
Списанието стартира през 2005 г. и предлага задълбочени научнопопулярни изложения и статии. Публикациите са разработени от български учени, специалисти и експерти в различни области. Натрупаните за 12 години над 5 000 материала съставляват най-голямата безплатна платформа за неформално образование у нас и своеобразна енциклопедия на българската наука, от която се възползват хиляди българи.
Вижте други възможности за ИТ обучения в Каталога на eSkills For Future
Цвети Бунова е Мениджър „Публичен сектор“ в БАИТ и е сред изпълнителите на проекти като конкурса „Наградите на БАИТ“ и eSkills For Future, който цели насърчаване на младите хора да се насочат към кариерно развитие в ИТ сектора.
С над 15 г. опит в комуникациите, създаването на съдържание, организацията на събития и връзки с медиите, Цвети намира нови и вдъхновяващи области за развитие като дигиталния маркетинг и технологиите.