24. сезон на CodeIT стартира в събота, 28 октомври. За поредна година международнитя конкурс по състезателно програмиране на Мусала Софт ще даде възможност на ИТ таланти от цял свят да премерят знания, бързина и точност.
CodeIT се провежда под патронажа на президента на Република България Румен Радев и с подкрепата на множество бизнес и академични партньори, отдадени на мисията за подкрепа на ИТ талантите в страната и по света.
Патрони на първи кръг са проф. дфн Анастас Герджиков, Ректор на СУ „Св. Климент Охридски“; проф. Мая Стоянова, декан на Факултета по математика и информатика, СУ „Св. Климент Охридски“ и д-р Антоан Тонев, директор на СМГ „Паисий Хилендарски“.
Всички участници с ненулев резултат ще получат награда – тениска с визията на новия сезон. Петима участници във всеки от 6-те кръга ще получат допълнителни награди на жребиен принцип, предоставени от спонсорите, както и специални CodeIT суитшърти.
За CodeIT
Състезанието CodeIT е създадено от Мусала Софт през 2000 г. През 2011 конкурсът приема нов формат, в който всеки сезон е разделен на два типа състезателни части – СПРИНТ (5+3 задачи) и МАРАТОН (1 задача). Етапите включват “бързи и бавни“ задачи, разпределени в шест задочни кръга. До големия финал достигат 12-те най-добри състезатели през годината. От сезон 2013г./2014г. конкурсът става международен и са въведени Junior задачи за състезатели до 8-ми клас, изключително важна стъпка за ранното привличане към областта на науките и технологиите. ТОП 5 Junior на всеки сезон участват във финала, включвайки се в отделно младежко класиране.
От 2007-ма година конкурсът се провежда под патронажа на президента на Република България.
До момента в CodeIT са участвали над 2300 състезатели от 20+ държави. Сред тях Китай, Сърбия, Швейцария, Иран, Индия, Швеция, Южна Африка, Египет, Кения, Украйна и др.
Над 40 човека елитен екип от състезатели и олимпийци по информатика в Мусала Софт (CSLAB – Computer Science Lab) отговаря за изготвяне на задачите в конкурса – общо 300+ за тези 23 години. Почетен председател на журито в проф. Красимир Манев. Партньорите от държавни, академични, образователни, научни и бизнес среди надхвърлят 100, а наградите за участниците са повече от 3000.
Цвети Бунова е Мениджър „Публичен сектор“ в БАИТ и е сред изпълнителите на проекти като конкурса „Наградите на БАИТ“ и eSkills For Future, който цели насърчаване на младите хора да се насочат към кариерно развитие в ИТ сектора.
С над 15 г. опит в комуникациите, създаването на съдържание, организацията на събития и връзки с медиите, Цвети намира нови и вдъхновяващи области за развитие като дигиталния маркетинг и технологиите.