Първото място в хакатона спечели игра за Android
8 ученически проекта бяха отличени от журито и компаниите-партньори на третия ученически хакатон Hack TUES в столичното Технологично училище Електронни системи (ТУЕС) към Техническия университет.
Първото място в хакатона спечели забавната игра Artstealer на отбор „Зор“, създадена за Android. Симулацията на генетичен алгоритъм Micromanipulartor на десетокласниците от отбор „To6o“ беше отличена с второ място. Третото място спечели проектът на отбор „Тоp8“ за уеб приложение за създаване и редактиране на изображения Image Maker, което работи на всякакви платформи.
Освен наградите от организаторите на Hack TUES, трите отбора получиха и награди от партньорите на хакатона.
Те ще могат да посетят и офисите на някои от компаниите-спонсори (Dopamine, SAP, TelebidPro и VMware). Големите победители от отбор „Зор“ получиха и възможност да довършат проекта си с екип на TelebidPro, индивидуална сума за закупуване на хардуер, както и възможност за безплатно обучение в един семестър в SoftUni.
Уеб приложението Tarina за споделено създаване на истории на отбор „Pu6ki“ беше отличено със специалната награда на TelebidPro и възможност за финализиране на проекта. Такава възможност получи от VMware и проектът на отбор „Костенурки Нинджа“ Project FUN – уебсайт за състезания с рисуване. Със специални награди от VMware бяха отличени:
- проектът на отбор „Geko Snek“ Мотика Motors за робот с 4 колела и самостоятелно управление,
- проектът за социална мрежа за споделяне на креативни идеи Visual Delight на отбор „To_si_e_za_nas“.
Проектът на робот, който рисува аналогови и цифрови схеми и платки по зададена картинка Made2Make на отбор „Programartists“ беше отличен със специалната награда на SAP. Представителите на Dopamine връчиха и индивидуални награди на петима от участниците в хакатона – 24 инчови монитори.
В третото издание на ученическия хакатон участваха 136 ученика от 8-ми до 12-клас от ТУЕС, разпределени в 31 отбора. В продължение на 3 дни учениците работиха върху създаването на демонстрационни проекти на тема „Art && Creativity“. За реализацията на проектите допринесоха и 29-те ментори доброволци – завършили ТУЕС-ари и представители на партньорите на хакатона.
Партньори на Hack TUES 3 са #eSkills стейкхолдърът Musala Soft, както и Dopamine, SAP, TelebidPro, VMware, Nemetschek Bulgaria, Astea Solutions, CloudBalkan, Chaos Group и Smartcom Bulgaria.
-> Детайли за други ИТ обучения и курсове можете да прочетете в Каталога на eSkills For Future
Цвети Бунова е Мениджър „Публичен сектор“ в БАИТ и е сред изпълнителите на проекти като конкурса „Наградите на БАИТ“ и eSkills For Future, който цели насърчаване на младите хора да се насочат към кариерно развитие в ИТ сектора.
С над 15 г. опит в комуникациите, създаването на съдържание, организацията на събития и връзки с медиите, Цвети намира нови и вдъхновяващи области за развитие като дигиталния маркетинг и технологиите.