Над 30 кандидатури са подадени във всички категории на конкурса 3 дни преди затваряне на регистрацията за участие.
Засилена конкуренция се наблюдава в категориите Журналистическа награда, където сили мерят представители на различни медии, които работят по ИТ теми и Образователна награда, в която се представят програми и инициативи, в сътрудничество между средни или висши учебни заведения и ИТ бизнеса. Категория Младежка награда също се радва на завиден интерес от ученици и студенти, които участват със собствени проекти в ИТ сферата.
Вече е налице и първата кандидатура за ИКТ проект, успешно внедрен в компания извън ИКТ сектора. Категорията е отворена за компании от всички сектори на икономиката, без ИКТ. Кандидатите следва да са внедрили ИКТ решение, което е ново за българския пазар и води до съществени ползи за компанията. Условията за участие включват решението да е изцяло в експлоатация и поддръжка към 2024 г. и да е внедрено в компания извън ИКТ сектора от българска ИКТ фирма. Проектите в тази категория ще са доста показателни за това какво е проникването на информационни технологии в другите сектори на икономиката – кои са отличниците и кои изостават.
Напомняме, че
кандидатури могат да се подават до 24.00 ч. на 12 декември.
Регистрацията е безплатна на http://bait-awards.bg/pages/Registration/.Номинираните в конкурса отново ще получат възможността да се представят с кратко видео по време на церемонията. Клипът следва да е с продължителност до 30 секунди и да представя проекта на номинирания. Изискванията за видео са налични на сайта на Наградите (https://bait-awards.bg/pages/Nominated/.
Условията за участие са публикувани на сайта на Наградите. Наградата за специален принос се връчва по решение на журито, чрез вътрешни номинации, като за тази категория не се подават кандидатури.
Победителите в конкурса ще получат поименни плакети и грамоти, както и годишни абонаменти за правноинформационни системи „Сиела Норми“ и ваучери, за чиято стойност спечелилите ще могат да закупят книги от книжарници „Сиела“. Кантек ще подари на всеки от победителите мултифункционално устройство Canon PIXMA G3430 ( wireless, print, copy, scan).
Тази година конкурсът е със специалното участие на Владимир Койлазов, съосновател на Chaos и лидер на Chaos Innovation Lab и Христо Велев, основател на студиото за визуални ефекти Bottleship VFX. Българският принос в глобалния свят на творческите индустрии ще е фокусът на разговора на сцената по време на церемонията, която ще се състои през февруари 2025 г.
Конкурсът и церемонията за връчване на наградите на БАИТ за 2024 г. се провеждат:
С подкрепата на
Златен спонсор: Vivacom
Сребърни спонсори: ДАТЕКС, Shelly Group, Телелинк Бизнес Сървисис, Балкансуоркс и Акронис
Бронзови спонсори: Интер Карс България, Сиела Норма, Кантек и Storpool Storage
В партньорство с: БНР, Bloomberg TV Bulgaria, TechNews, ИАНМСП, НСОРБ, Manager.bg, b2b Media, Sofia Tech Park, бгПРЕДПРИЕМАЧ, PixelMedia, Инженер.bg, ДигиталнаИндустрия.bg, БТПП, Tech.OFFNews.bg, БСК, Uchi.bg, Lider.bg, Дигитални истории, Zone4Tech, divna.tech и DevStyler .
Цвети Бунова е Мениджър „Публичен сектор“ в БАИТ и е сред изпълнителите на проекти като конкурса „Наградите на БАИТ“ и eSkills For Future, който цели насърчаване на младите хора да се насочат към кариерно развитие в ИТ сектора.
С над 15 г. опит в комуникациите, създаването на съдържание, организацията на събития и връзки с медиите, Цвети намира нови и вдъхновяващи области за развитие като дигиталния маркетинг и технологиите.