Стартира школата на Наков за развитие на таланти в технологиите. Новината съобщава самият Светлин Наков, съосновател на Софтуерния университет и носител на Специалната награда на БАИТ за 2017 г.
Школата на Наков
Школата на Наков е нова безплатна инициатива, която е насочена към ученици от 7,8 и 9 клас.
Мисията на школата е да изгражда практически умения и да развива таланта на елитни екипи от мотивирани ученици. Да ги вдъхновява и тренира за шампиони в технологиите, дигиталните изкуства и дигиталните иновации, способни да разработват иновативни технологични проекти.
В школата се залага на учене чрез правене, чрез реални практически проекти.
Клубовете (направления) в школата за таланти са няколко:
- Приложно програмиране – софтуерни и хардуерни технологии, уеб разработка, мобилни приложения, IoT приложения, графика
- Графичен дизайн и мултимедия (очаквайте в бъдеще)
- Технологично предприемачество и дигитален бизнес (очаквайте в бъдеще)
Менторите в първия сезон са опитни софтуерни инженери като:
- Д-р Светлин Наков – дългогодишен състезател и шампион по програмиране и софтуерни технологии, преподавател и предприемач
- Николай Костов – дългогодишен състезател и шампион по програмиране и софтуерни технологии, преподавател и технологичен лидер.
- Мартин Куванджиев – състезател и шампион по програмиране и вградени системи, преподавател, иноватор и технологичен предприемач.
- Виктор Даков – дългогодишен състезател и шампион по програмиране и софтуерни технологии, софтуерен инженер (работил в Amazon @ UK) и преподавател.
- Християн Христов – софтуерен инженер, ориентиран към front-end и JavaScript технологиите, преподавател и любител на новите технологии.
Формат на заниманията – заниманията в школата се случват предимно извън нея, а всяка неделя ще се провеждат менторски срещи за въпроси и насоки, отчитане на прогреса, указване на техническа помощ и получаване на нови задачи.
Как да се включите?
В момента е отворено кандидатстването за Клуба по приложно програмиране за ученици от 7, 8 и 9 клас в София.
Всички участници трябва да владеят отлично основите на програмирането (писане на код, данни, проверки, цикли, масиви, списъци, обекти, функции).
Участниците се ангажират да отделят минимум 12 часа седмично за работа по проекти и задачи от школата.
Кандидатите могат да попълнят формуляра за включване в школата на Наков тук.
Информация за още ИТ обучения и възможности за преквалификация
Цвети Бунова е Мениджър „Публичен сектор“ в БАИТ и е сред изпълнителите на проекти като конкурса „Наградите на БАИТ“ и eSkills For Future, който цели насърчаване на младите хора да се насочат към кариерно развитие в ИТ сектора.
С над 15 г. опит в комуникациите, създаването на съдържание, организацията на събития и връзки с медиите, Цвети намира нови и вдъхновяващи области за развитие като дигиталния маркетинг и технологиите.