Магистърска програма „Иновации и дигитална трансформация на агробизнеса“ започва тази есен

Магистърска програма „Иновации и дигитална трансформация на агробизнеса“ започва тази есен в СУ „Св. Климент Охридски“, Стопански факултет.

Специалността цели да обедини знание, експертиза и ноу-хау в подготовката на висококвалифицирани специалисти в сферата на дигитализацията на селското стопанство у нас.

Партньори в магистърската програма са Институт за агростратегии и иновации, АгроХъб.БГ, Селскостопанска академия, Център за насърчаване на сътрудничеството в областта на селското стопанство между Китай и страните от Централна и Източна Европа, Фондация за биологично земеделие БИОСЕЛЕНА и  българската софтуерна компания „ТехноЛогика“.

Иновации и дигитална трансформация на агробизнеса

Магистърска програма

Обучението включва 2 семестъра, като лекциите в зала се комбинират с изнесени посещения в реална бизнес среда.

Програмата включва уводни курсове, посветени на европейските и националните секторни политики, агрохранителните системи и вериги на доставки и развитието на селските райони.

Също така редица курсове са посветени на специфични теми като:

  • предприемачеството и иновациите,
  • приложението на дигитални технологии,
  • закрилата на интелектуални активи,  с акцент върху агросектора.

Не на последно място, магистратурата е със силна практическа насоченост с предмети като  „Биологично земеделие“, „Селски и аграрен туризъм“ и др.

Студентите неспециалисти задължително избират две общоикономически подготвителни дисциплини – „Основи на управлението“ и „Бизнес планиране и контрол“. Целта е да се гарантира минимална базисна подготовка и знания по фундаментални управленски дисциплини.

Кандидатите за прием от зимния семестър на учебната 2022/2023 година могат да подадат своите документи през системата на СУ https://feba.kmk.uni-sofia.bg/ на три етапа:

  • Първи етап – от 1 до 20 юли 2022 г.
  • Втори етап – от 27 юли до 12 септември 2022 г.
  • Трети етап – от 19 до 27 септември 2022 г.

Освен стандартните изпити напредъкът на студентите ще се оценява и чрез решаване на практически проблеми. Програмата завършва с разработването на магистърска теза върху тема, реализирана в сътрудничество със заинтересовани представители от агросектора.