Coolest Projects Sofia ще включва и отворени практически работилници за ученици
Първите в България технологични награди за деца от 6 до 18 години, част от глобалната мрежа CoderDojo, ще се проведат на 1 април в учебния център на Телерик Академия.
Освен награждаване на учениците от региона, които се обучават в работилниците по програмиране на CoderDojo, събитието Coolest Projects Sofia ще включва практически занимания. Уроците ще са отворени за всички деца с интерес към дигиталните технологии.
Coolest Projects Sofia се организира от Телерик Академия, CoderDojo България и Дигиталната национална коалиция, с подкрепата на Майкрософт България.
Технологично състезание
В рамките на събитието ученици от България, Румъния и Турция ще демонстрират свои проекти. Разразботктие са създадени в работилниците по програмиране на CoderDojo. Най-добре представилите се състезатели ще бъдат наградени по време на тържествена церемония с участието на посланика на Ирландия в България – Н. Пр. Майкъл Форбс. Победителите ще получат покана и финансиране да участват в международния финал на състезанието Coolest Projects на 17 юни в Дъблин, Ирландия.
Практически работилници
Coolest Projects Sofia е отворено и за всички ученици, които проявяват интерес към технологиите. По време на еднодневното събитие децата ще се запознаят с интересни софтуерни проекти, разработени от техни връстници. Участниците ще имат възможност да се включат в практически занимания и интерактивни уроци, които развиват логическото мислене, креативността и въображението. Входът е свободен, като е необходима предварителна регистрация.
Coolest Projects Sofia цели да вдъхнови следващото поколение иноватори, създатели и предприемачи. За целта предоставя възможност на повече деца на възраст от 6 до 18 години да се докоснат до дигиталните технологии. Събитието е подкрепено от глобалната фондация CoderDojo, посолството на Ирландия в България, както и Microsoft, Progress, VMware, Questers, Upnetix и Devin.
През 2016 г. като част от Детската Телерик Академия стартира Dojo@TelerikAcademy. Само за година над 400 деца са участвали в редовните работилници по програмиране за ученици от 1-ви до 3-ти клас в София.
-> С възможностите за обучения на деца по програмиране можете да се запознаете в Kаталога на eSkills For Future.
Цвети Бунова е Мениджър „Публичен сектор“ в БАИТ и е сред изпълнителите на проекти като конкурса „Наградите на БАИТ“ и eSkills For Future, който цели насърчаване на младите хора да се насочат към кариерно развитие в ИТ сектора.
С над 15 г. опит в комуникациите, създаването на съдържание, организацията на събития и връзки с медиите, Цвети намира нови и вдъхновяващи области за развитие като дигиталния маркетинг и технологиите.