Спортен хакатон се провежда за първи път в България.
Технологичното състезание за спортни технологии ще се проведе на 10-11 март 2018 г. с домакинството на Националната Спортна Академия „Васил Левски“.
Това съобщават организаторите на Спортни Хакатони България EduTechFlag, които са сред стейкхолдърите на eSkills For Future.
Спортен хакатон – регламент
Първото издание на Спортни Хакатони България ще се фокусира върху 6 категории, по които екипите ще разработват проекти:
- Спортни технологии, приложения и данни;
- Спорт, музика и здраве;
- Спортно образование;
- Спортни мобилни игри;
- Спортни Интелигентни (SMART) Облекла;
- Спорт и медия.
Няма такса и възрастово ограничение за участие.
Как да се включите
Хакатонът е отворен за програмисти, дизайнери, софтуерни инженери и иноватори. Те ще разработват технологични решения по зададените теми в рамките на 48 часа.
Регистрацията за участие и темите за разработване на проекти ще бъдат обявени на сайта на инициативата на 10 февруари.
Инициативата
Спортен хакатон е събитие, което има за цел да поощри използването на технологиите в спорта. Надпреварата ще предостави възможност на креативно мислещи екипи да разработват технологии, приложения и роботи за спорт. Фокусът на Спортни Хакатони България е насочен към развитието на творчеството, създаването на приятелства, използването на технологии и разработването на проекти, които да се надграждат в бъдеще.
Паралелно със Спортния Хакатон ще се проведе и първата
високотехнологична конференция Sport Tech Conference
с участие на лектори, които ще споделят най-добрите практики в областта на иновациите, софтуерните и хардуерните технологично-базирани спортни решения.
Инициативата се провежда в съответствие с принципите за домакинството на София – Столица на спорта 2018 г. и в съответствие с политиките на ЕС за развитие на иновациите, активното използване на технологиите, развитието на предприемачеството и най-вече развитието на ключови за младите хора – умения за общуване, дигитални умения, работа в екип и креативност с фокус към спорта.
Още новини за подобни инициативи вижте в Каталога на eSkills For Future
Цвети Бунова е Мениджър „Публичен сектор“ в БАИТ и е сред изпълнителите на проекти като конкурса „Наградите на БАИТ“ и eSkills For Future, който цели насърчаване на младите хора да се насочат към кариерно развитие в ИТ сектора.
С над 15 г. опит в комуникациите, създаването на съдържание, организацията на събития и връзки с медиите, Цвети намира нови и вдъхновяващи области за развитие като дигиталния маркетинг и технологиите.